Fortnite přišel na Switch ve velkém stylu, za prvních 24 hodin si jej stáhlo přes 2 miliony hráčů

Hra Fortnite oznamuje další úspěch. Po té co byla oznámena její verze na konzoli Switch, o čemž jsme vás informovali včera, se ihned objevila v jejím rozhraní pro nákup a stahování aplikací. Tak jako na jiných platformách je Fortnite i Switchy zdarma, což podpořilo obrovský zájem o ní. Podle vyjádření Reggie Fils-Aimé, ředitele americké divize společnosti Nintendo, si za prvních 24 hodin stáhlo tuto hru více než 2 miliony uživatelů.

V rozhovoru, který poskytl serveru Polygon, říká, že obrovská poptávka, po hře, kterou ukazují čísla distribučních serverů je způsobena především možností hrát Fortnite v hand heldovém módu v kombinaci s možností sdílet svůj hráčský účet na více platformách zároveň. Na cesty si bylo dosud možné hru vzít v mobilním telefonu s iOS. K němu však bylo nutné kvůli pohodlí a dobrému přehledu nutné připojit bluetooth, protože ovládání přes displej hráče znevýhodňovalo.

Sony, které jako jediné odmítlo zapojit PlayStation do širší spolupráce s ostatními konzolemi a neumožňuje ani sdílení uživatelských účtů na Xbox nebo Switch, zatím, nevydalo žádné prohlášení, jeho poslední stanovisko bylo, že nehodlá svou politiku měnit. Je otázkou jestli obrovský úspěch na Switchy pozmění názor Sony.

U příležitosti včerejšího oznámení příchodu na Switch oznámili vývojáři studia Epic Games, že doposud má Fortnite 120 milionů registrovaných uživatelů a většina z nich využívá režim hraní na více zařízeních. Poslední velký systém, který Fortnite zatím nepodporuje Android. Verze pro něj by podle vývojářů Fortnitu měla vyjít během léta.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.