Foto: se svolením Xbox Game Studios

Forza Horizon 5 přidá nové herní prvky pro sluchově i jinak handicapované hráče

Vstřícný krok směrem k hráčům učinili vývojáři Forza Horizon 5. Hra bude na trh celosvětově uvedena 9. listopadu a v blízké době se dočkáme aktualizace, jež přinese řadu zajímavých změn. Jednou z těch výraznějších bude přidání tlumočníků do znakového jazyka. Tlumočníci se v ní budou jako obraz v obraze objevovat během cutscén. Tuto novinku pravděpodobně ocení zejména sluchově handicapovaní.

„Neustále nasloucháme komunitě, abychom z Forzy Horizon 5 udělali inkluzivní zážitek pro každého,“ uvedl Brown, kreativní ředitel Playground Games, v příspěvku na blogu Xbox Wire. „S ohledem k tomu tým s potěšením oznamuje, že pracujeme také na podpoře amerického znakového jazyka (ASL) a britského znakového jazyka (BSL) pro filmové scény ve hře Forza Horizon 5.“ Přesné datum vydání této nové funkce ovšem neuvedl.

A ačkoli tlumočníky třeba čeští či slovenští uživatelé pravděpodobně příliš neocení (znakový jazyk se totiž v různých zemích liší), aktualizace přinese více nových funkcí a možností přizpůsobení. Hráči si tak budou moci nově nastavit rychlost hry, nastavit režim vysokého kontrastu, zvolit režim pro barvoslepé, přizpůsobit titulky, zvolit funkci vypravěče (který čte text, tlačítka a další herní prvky na obrazovce) či možnost vypnout pohyblivé pozadí.

„Chceme, aby si naši hru mohl vyzkoušet každý člověk na světě. A vzhledem k tomu, že podle odhadů je na celém světě více než 400 milionů hráčů s postižením, je nezbytné, aby si všichni hráči mohli přizpůsobit hraní tak, aby jim co nejlépe vyhovovalo,“ nechal se slyšet Brown.

Forza Horizon 5 vyjde již 9. listopadu na konzolích Xbox X/S, Xbox One a PC. Hráči, kteří si zakoupili prémiovou edici nebo balíček prémiových doplňků, získali přístup ke hře již od 5. listopadu.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.