Fotbalová Sparta vstupuje do světa videoher, založí profesionální e-sportovní tým

Fotbalová Sparta se rozhodla vkročit do světa videoher. Založí profesionální e-sportovní tým, který ji bude reprezentovat na domácích i světových turnajích v populární hře FIFA.

Sparta bude v tomto směru v Česku průkopníkem, ve světě však nejde o nic neobvyklého – svůj videoherní fotbalový tým mají např. kluby Manchester City, Paris St. Germain, Ajax Amsterdam, AS Řím, Schalke nebo Legia Varšava.

Letenský klub budou zastupovat hráči známého českého progamingového týmu eSuba a jeden hráč vzejde i z kvalifikačního turnaje, kterého se zúčastní sami fanoušci. Členové týmu budou pobírat plat a bude jim hrazena účast na turnajích i příprava v zahraničí. Výši platu ředitel komunikace Sparty Ondřej Kasík odmítl zveřejnit. Podle něj nejsme ještě v Americe nebo Asii, kde se profesionální hraní náležitě vyplácí, v českém prostředí však prý půjde o bezkonkurenční podmínky.

Kvalifikace všech uchazečů proběhne v říjnu ve dvou stupních. Nejprve formou tří samostatných turnajů, z nichž postoupí šestnáct nejlepších do finále, které se odehraje na stadionu Sparty.

E-sporty jsou v posledních letech na vzestupu a za jejich Mekku se považuje Asie a USA. Celosvětový progamingový trh se odhaduje na 1,2 miliardy lidí a v USA se do tří let očekává, že sledovanost e-sportovních událostí se vyrovná popularitě amerického fotbalu. U nás sleduje e-sporty přibližně 400 tisíc fanoušků.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.