Fotbalový míč DribbleUp je nejen „chytřejší“ než ostatní míče, ale také levnější

S chytrými zařízeními všeho druhů se v poslední době „roztrhl pytel“. K nim přibyl i „chytrý“ fotbalový míč s názvem DribbleUp, který se uchází o přízeň nejen fotbalistů na Kickstarteru. Našlápnuto má dobře, momentálně vybral již přes 9 150 z potřebných 10 000 dolarů a do konce kampaně zbývají tři týdny.

Tvůrci z americké společnosti DribbleUp už mají za sebou „chytrý“ basketbalový míč, takže nejsou v tomto oboru nováčci. Také nejsou prvními, kdo s nápadem na „míč s inteligencí“ přišli. Např. Adidas vyvinul fotbalový míč s připojením Bluetooth, který analyzuje kopy a techniku hráčů a pomáhá se jim zlepšit ve hře.

Autoři tvrdí, že jejich míč je prvním, který využívá rozšířenou realitu. Aplikace DribbleUp prostřednictvím fotoaparátu na smartphonu sleduje míč v reálném čase a podle práce s míčem poskytuje (stále v reálném čase) odpovídající tréninkový feedback. Aplikace provádí sérií různých cvičení a poskytne hráči zpětnou vazbu o tom, jak se mu dařilo.

Protože se míč propojuje s aplikací na rozšířenou realitu, je možné s ním trénovat prakticky kdekoli a kdykoli, třeba i doma.

Výhodou míče DribbleUp je absence jakékoli elektroniky, takže míč nenapájí ani baterie. Podle tvůrců jde o stejně kvalitní míč co do zpracování, jaký je možné koupit v dobrém sportovním obchodě. Navíc je i levnější – pokud si jej objednáte na Kickstarteru, vyjde vás jen na 49 dolarů. K míči se bude dodávat i stojan na smartphone, příslušná aplikace a přístup k videoknihovně. Pokud vše dobře dopadne, do nevšedního míče si budou moci zájemci kopnout již v říjnu.

 

Zdroj: digitaltrends.com