Fotky Google mají novou funkci Memories, připomínající Instagram Stories

Aplikace Fotky Google dostaly novou funkci s názvem Memories, která uživatelům připomíná staré fotografie a videa při jejich výročích. Její formát je velice podobný funkci Instagram Stories

   Aplikace předtím uživatele vyzývala k prohlédnutí si starých snímků prostřednictvím funkce Rediscover this day, která je umisťovala na záložce Assistant. Nyní se objevují v horní části fotogalerie ve formě malých kruhů, které budou povědomé každému uživateli Instagramu. Po klepnutí na jeden z nich se objeví výběr fotografií a videí, které uživatel pořídil v daný den v minulých letech (zobrazovat se zde budou snímky a videa pořízená minimálně před rokem).

   Uživatel však jako vzpomínku neuvidí úplně každou fotografii a video, které v minulosti pořídil. Algoritmy funkce je slovy produktového šéfa aplikace Davida Lieba vybírají podle „celé řady signálů“, protože ne všechny vzpomínky jsou prý vytvářeny „rovnocenně“. Uživatelé mohou algoritmům s výběrem pomoci, a to skrýtím jednotlivých lidí nebo časových období. Funkci také mohou úplně vypnout.

   Google má s aplikací velké plány a slibuje, že do několika měsíců bude uživatel moci snímky a videa s přáteli a rodinou sdílet v konverzačnějším formátu, který bude připomínat další funkci Instagramu – přímé posílání zpráv. Měla by se tak více podobat messagingové aplikaci.   

   

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.