Foto: Unsplash

Fotky Google nově umožňují úpravu data a času u fotografií a videí

Fotky Google jsou oblíbenou aplikací, která nabízí širokou sadu funkcí a bezproblémovou synchronizaci médií ze všech zařízení. Nedávno přitom společnost Google přidala do aplikace pro mobilní zařízení ještě jednu novou funkci, která sice není nijak převratná, ale přesto může být pro řadu uživatelů užitečná. Nově je totiž možné přímo v aplikaci upravovat u pořízených fotografií a videí datum a čas. Novinka je dostupná ve verzích aplikace pro Android i iOS.

To se hodí zejména v případech, kdy na zařízení, jímž fotografie či videa pořizujete, máte nastaven nepřesný čas či datum. Nyní jej tak snadno upravíte přímo ve Fotkách Google. Dříve přitom uživatelé v tomto případě museli k úpravě data a času používat aplikace třetích stran.

Změny si nedávno všiml uživatel Adil Ahmed Channa, který informaci sdílel na svém Twitteru. Pořídil také řadu snímků obrazovky, z nichž je patrné, že nové tlačítko pro úpravy se objeví vedle data a času, když uživatel přejede prstem nahoru po fotografii. Klepnutím na toto tlačítko lze datum a čas jednoduše upravit. Každopádně tento postup platí pouze pro aplikaci pro Android, verze pro iOS tlačítko pro úpravy postrádá. Změny se provádí tak, že uživatel jednoduše klepne přímo na datum a čas a následně je může přepsat.

Pokud přitom používáte webovou verzi aplikace Fotky Google, jistě víte, že v tomto případě je nová funkce k dispozici již delší dobu. Každopádně je skvělou zprávou, že společnost Google ji nyní přináší i do mobilní verze. Pokud byste tuto funkci ve svém mobilním zařízení nemohli najít, zkuste aktualizovat na novější verzi aplikace.

Zdroj: xda-developers.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.