Fotoaparát Panasonic FT7 citlivý obrněnec do kapsy

Co má společného rušná staveba prostředí s outdoorovým výletem do hor? Je to především drsné prostředí, plné nejrůznějších nástrah. A právě pro takové podmínky vyvinula společnost Panasonic svůj nový fotoaparát FT7, kompaktní obrněný přístroj, který se stane dobrým partnerem v práci i na cestách.

Koncepce FT7 vychází z odolného těla, které by mělo odolat pádu z výšky dvou metrů, být vodotěsné do hloubky 31 metrů. Nevadí mu ani mrazy až do teploty – 10°C nebo zvýšený tlak. Celkově působí robustně a základní prvky ovládání jsou navrženy tak, aby je bylo možné ovládat v rukavicích (ať pracovních nebo zimních).

Pod odolným tělem se skrývá velmi zajímavé technologické vybavení. Jeho základem je snímač s rozlišením 20,4 megapixelů a objektiv se 4,6 násobným zoomem, jehož ohnisková vzdálenost začíná na ekvivalentu 28 mm objektivu. Fotoaparát je také vybaven novou verzí elektronického hledáčku s úhlopříčkou 0,5 cm a rozlišení 1,17 Mpx. Ten navíc doplňuje displej s úhlopříčkou 7,6 cm a rozlišením 1,04 Mpx.

Jednou z devíz fotoaparátů společnosti Panasonic je kvalitní zpracování videa a funkcí s ním spojených. V tomto ohledu není FT7 výjimkou a nabízí záznam 4K vida a funkce 4K PHOTO. Díky nim je možné každý jednotlivý snímek uložit jako fotografii, fotografovat přesný okamžik (kapka dopadající do vody) nebo funkce Post Focus umožňující zpětnou úpravu hloubky ostrosti.