Fotoaparát telefonu OnePlus 7 Pro se údajně vyrovná nejlepším smartphonovým fotoaparátům dneška

Fotoaparát chystané vlajkové lodi společnosti OnePlusOnePlus 7 Pro – bude rovným soupeřem fotoaparátů nejlepších současných smartphonů. Řekl to ředitel divize pro zpracování obrazu Simon Liu. Fotoaparát prý nabídne např. trojnásobný optický nebo desetinásobný digitální zoom.

Fotoaparát prý také bude produkovat „mnohem detailnější“ snímky než fotoaparáty předchozích smartphonů společnosti. Na rozdíl od řady jiných však bude postrádat senzor ToF k 3D mapování blízkých předmětů. Oproti jiným rovněž nebude spoléhat primárně na AI režimy k detekci různých předmětů, vše se má dít „za scénou“ a úpravy snímků nemají být tak výrazné. Kromě toho se inženýři divize rozhodli poněkud zeslabit efekt bokeh, který prý tentokrát bude vypadat přirozeněji a tak, jako by jej vytvořil profesionální fotoaparát.

Fotoaparát bude podle neoficiálních zpráv trojitý a disponovat rozlišením 48,8 a 16 MPx, přičemž druhý prý bude „umět“ zmíněný trojnásobný zoom a třetí by měl být vybaven ultraširokoúhlým objektivem. Přední vysouvací kamerka prý bude mít rozlišení 16 MPx.

Smartphone by jinak měl do vínku dostat zakřivený OLED displej s úhlopříčkou 6,7 palců, rozlišením 3120×1440, poměrem stran 19,5:9 a obnovovací frekvencí 90 Hz, čip Snapdragon 855, 6–12 GB RAM, 128 či 256 GB vnitřní paměti nebo čtečku otisků prstů zabudovanou v displeji.

Softwarově by měl běžet na systému OxygenOS, vycházejícím z Androidu 9, a baterie prý bude disponovat kapacitou 4000 mAh a podporovat rychlé nabíjení s výkonem 30 W.

Telefon by měl být dostupný v modré, šedé a hnědé barvě a verze s 6 a 128 GB bude údajně stát 699 dolarů, varianta 8/128 GB 749 dolarů a verze 12/256 GB 819 dolarů. Pak je zde ještě 5G varianta, která v USA dostupná nebude a v přepočtu by měla vyjít minimálně na 899 dolarů.

OnePlus 7 Pro a standardní OnePlus 7 budou oficiálně představeny 14. května a do obchodů by se měly dostat o osm dnů později.

 

Zdroj: phonearena.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.