Foto: Unsplash

Francie zakazuje TikTok na vládních zařízeních, za nebezpečné je považován také Twitter a Netflix

Není velkým překvapením, že k zákazu TikToku na vládních zařízeních se nyní přidala i Francie. Podle deníku Le Monde francouzská vláda zakázala nejen TikTok, ale hned několik aplikací, mezi něž patří Twitter, Netflix, a dokonce i Candy Crush. Zákaz platí pro zařízení všech státních zaměstnanců (netýká se tedy osobních zařízení). Podle úřadu ministra veřejných služeb Stanislase Gueriniho představují tyto aplikace riziko pro kybernetickou bezpečnost, které by mohlo ohrozit data zaměstnanců i státní správy.

Vláda nicméně neposkytla přesný seznam zakázaných aplikací. Guerini uvedl, že jisté výjimky by mohly existovat z důvodu nezbytné komunikace. Není tedy zcela jasné, zda přijatá opatření zabrání zaměstnancům, aby na sociálních sítích zveřejňovali obsah. Zákaz již vstoupil v platnost, ale o sankcích za neuposlechnutí bude nejspíš rozhodováno individuálně.

Toto zpřísnění přichází poté, co federální vláda USA a desítky dalších států, Kanada, Evropská komise a Velká Británie zakázaly TikTok na zařízeních svých zaměstnanců. Ve všech případech bylo zdůvodnění podobné: Úředníci se obávají, že by čínská vláda mohla shromažďovat údaje o důležitých osobách, šířit propagandu a donutit společnost ByteDance (mateřskou společnost TikToku) k předání citlivých informací.

Společnost TikTok spolupráci s čínskou vládou opakovaně popírá. Ve výpovědi před výborem Sněmovny reprezentantů generální ředitel Shou Chew doslova uvedl, že společnost ByteDance není čínským agentem.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.