Funkce Face ID bude fungovat i s většinou slunečních brýlí

Uniklá emailová korespondence vedení Applu prozrazuje, že nová funkce Face ID dokáže rozpoznat obličej majitele a odemknout telefon i přes sluneční brýle. Většina brýlí by IR čtení měla umožnit, avšak je možné, že s některými Face ID fungovat nebude. Email se také zmiňuje o funkci rychle deaktivace funkce Face ID v případě, že se někdo telefon pokouší ukrást.

A jak technologie Face ID funguje? Speciální zařízení skládající se z IR projektoru a IR kamery a několika dalších čidel, promítne na obličej 30 000 neviditelných infračervených bodů a vzápětí zaměří jejich pozici. Data po té vyhodnotí a porovná s databází, pokud zařízení zjistí, že data snímaného obličeje se shodují s daty, která má uložené ve speciální paměti, telefon odemkne.

Společnost Apple garantuje bezpečnost i tím, že sama nemá k této speciální paměti přístup, a jediný kdo se do ní dostane, je samotný telefon. Toto dvojité jištění garantuje dokonalou bezpečnost uživatelských dat. Telefony iPhone si pro jejich bezpečnost často volí policisté, vysoce postavení manažeři, politici nebo bankovní pracovníci.

Theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.