Zdroj: Apple

Funkce nouzového SOS na iPhonu 14 je nově dostupná ve Francii, Německu, Irsku a Velké Británii

Nové iPhony 14 mají vestavěné satelitní připojení, které mohou lidé využít k odesílání nouzových SOS zpráv v místech, kde není dostupný mobilní signál. Satelitní funkce nouzového SOS volání na iPhonu 14 už delší dobu funguje v USA a Kanadě, nyní jí Apple nově spustil i ve Francii, Německu, Irsku a Velké Británii. Služba je dostupná všem uživatelům iPhonu 14 s iOS 16.1 v podporovaných zemích a je zdarma po dobu dvou let od zakoupení zařízení.

„Mnohem více lidí bude nyní moci kontaktovat tísňovou linku, když budou potřebovat naléhavou pomoc a nebudou mít mobilní pokrytí,“ uvedl generální ředitel Evropské asociace tísňových linek Gary Machado. „Jsme přesvědčeni, že to zachrání mnoho životů,“ dodal Machado.

Tísňové volání SOS přes satelit se aktivuje dlouhým stisknutím tlačítek napájení a hlasitosti nebo rychlým pětinásobným stisknutím tlačítka napájení. Rozhraní uživatele navede, jak nejlépe iPhone nasměrovat, aby dosáhl nejlepšího signálu. Po připojení telefon sdělí polohu uživatele a umožní odeslat zprávu poskytovateli tísňových služeb. Pokud vše proběhne podle plánu, uživatel obdrží zprávu, že zasahující složky byly informovány a že má zůstat na místě.

Pomocí aplikace „Najít mou polohu“ může uživatel sdílet svou polohu s rodinnými příslušníky i v případě, když se nejedná o nouzovou situaci. K dispozici je dokonce i instruktážní režim, který uživateli umožní nacvičit si používání nouzového SOS, aby mohl rychle jednat, pokud nastane skutečná nouzová situace.

Podpora dalších zemí se objeví příští rok, uvedl Apple.

Zdroj: www.engadget.com