Foto: Unsplash

Funkce pro prevenci sebevražd se na Twitter vrátí

V pátek se objevila zpráva, že Twitter na příkaz Elona Muska odstranil funkci sloužící prevenci sebevražd. Šlo o banner #ThereIsHelp, který uživatele při vyhledávání určitého obsahu odkazoval na linky podpůrných organizací týkajících se duševního zdraví a další bezpečnostní organizace (týkající se například HIV, vakcín, sexuálního zneužívání dětí, genderově podmíněného násilí, přírodních katastrof či svobody projevu).

Ačkoli Ella Irwin, vedoucí oddělení důvěry a bezpečnosti společnosti Twitter, odstranění potvrdila, uvedla, že je pouze dočasné. Příčinou tohoto „odstranění“ je podle jejích slov oprava a přepracování této funkce. Irwin také uvedla, že se funkce mezi uživatele vrátí opět příští týden. Do budoucna prý Twitter do velké míry plánuje okopírovat přístup, který v tomto ohledu používá společnost Google.

Odstranění banneru #ThereIsHelp vedlo ke kritice Twitteru ze strany některých zastánců bezpečnosti spotřebitelů. Eirliani Abdul Rahman, bývalá členka nedávno rozpuštěné rady Twitteru pro důvěru a bezpečnost, řekla agentuře Reuters, že tuto událost považuje za „nesmírně znepokojující“. Rahman také poukázala na to, že společnosti standardně pracují na bezpečnostních prvcích paralelně, což znamená, že stávající prvky ponechávají funkční, než jsou nahrazeny novými. A právě tento postup nyní Twitter (z neznámých důvodů) nepoužil.

Zdroj: engadget.com