Funkci Face ID bude podporovat mobilní aplikace Komerční banky

Mobilní bankovnictví je čím dál používanější možnost správy peněz, která však vyžaduje použití pokročilých bezpečnostních technologií. Dnes je nejpoužívanější možností zadání speciálního PINu a použití čtečky otisků prstů. Nejnovější smartphone společnosti Apple iPhone X má však kromě čtečky otisků prstů také čtečku otisku obličeje – Face ID.

iPhone X se díky popularitě značky Apple stal trendy výrobkem ještě před dnešním zahájením prodeje a je jasné, že mnoho lidí si jej bude chtít v nejbližší době pořídit. Na vlně zájmu o něj se snaží svézt i některé společnosti. Komerční banka včera vydala zprávu, že v nejbližší době bude možné využít sledovanou funkci iPhonu X, výše zmíněné Face ID při využívání služeb její aplikace mobilního bankovnictví. Face ID tak přestává být pouhým zámkem telefonu, ale stává se funkcí s mnohem širší možností využití.

Banka zprávu zveřejnila den před oficiálním vydáním telefonu a zařazuje se tak do skupiny několika dalších bank ve světě, které použití Face ID podporují. Podle zprávy KB by plná podpora čtečky obličeje měla začít fungovat od prosince, do té doby banka její funkčnost nezaručuje a je možné, že telefon vyzve majitele iPhonu X, aby se přihlásil pomocí otisku prstu nebo kódu. Face ID bude možné používat v aplikaci mobilní banka pro přihlašování a autorizaci plateb. Možnost využít telefon jako platební kartu bohužel Apple, na rozdíl od Androidu, nenabízí.

Funkce Face ID, kterou kromě iPhonu X zatím nepodporuje žádný jiný telefon, je podle Applu mnohem bezpečnější než čtečka otisků prstů. Využívá sofistikovaný systém snímačů, který si obličej majitele uloží v podobě množství namapovaných bodů. Podle jejich pozice dokáže poté obličej bezpečně rozpoznat. Použití této bezpečnostní metody je od banky logickým krokem.