Foto: Flickr

„Funkční“ světelný meč od Disney budete moci vidět na vlastní oči v luxusním hotelu Star Wars

Jestliže patříte mezi skalní fanoušky světa Star Wars, pak jste určitě někdy snili o tom, jaké by to bylo vlastnit světelný meč nebo si jej alespoň moci vyzkoušet. Někteří nadšenci svoji touhu převedli i do reality a pokusili se vytvořit co nejrealističtější maketu této kultovní zbraně, nemluvě o celé řadě zpravidla velmi špatných napodobenin světelného meče, které lze zakoupit v hračkářství.

Snahy o vytvoření maximálně realistického předmětu však rozhodně ještě nejsou u konce. Nedávno jsme vás informovali o tom, že společnost Disney představila vlastní verzi světelného meče (celý článek najdete zde), která by se podle ní měla originálu co velké míry podobat. A to zejména tím, jak funguje. Vysouvání čepele z jílce je přitom kamenem úrazu u většiny napodobenin této zbraně.

Disney se k vyřešení tohoto problému inspiroval klasickým svinovacím metrem. Uvnitř jílce se nachází svinuty dvě poloprůhledné části s půlkruhovým profilem. Ty se po vysunutí pomocí speciálního motoru (který je také umístěn v jílci) spojí a vytvoří souvislou trubici – čepel. Aby byl světelný meč skutečně světelný, Disney použil LED osvětlení.

Přestože ani tato maketa není dokonalá, vysouvání je rozhodně efektní (o tom se můžete přesvědčit ve videu na konci článku). Pokud byste zatoužili vidět tento světlený meč i na vlastní oči, budete mít možnost. Disney totiž v roce 2022 ve světovém středisku Walta Disneyho plánuje otevřít luxusní hotel Star Wars: Galactic Starcruiser. A právě zde bude pro návštěvníky světelný meč k dispozici.

Fanoušky, kteří do hotelu zavítají, čeká dvoudenní zážitek, jehož součástí bude právě i možnost vidět světelný meč. Disney přitom nešetří velkými slovy a o tomto svém projektu tvrdí, že bude předčit cokoli, „co kdy dříve vytvořil“.

Prozatím není zcela jisté, zda si návštěvníci budou světelný meč moci také zakoupit, ačkoli by to nebylo překvapující. Ve stávajícím komplexu Star Wars: Galaxy’s Edge, který Disney otevřel již dříve, je již nyní možné si vyrobit vlastní světelný meč za 200 dolarů. Pokud proto bude možné si nový model koupit, jeho cena se bude s velkou jistotou pohybovat v podstatně vyšších číslech.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.