GameFly ukončí tento měsíc provoz své služby na streamování her

Izraelská společnost GameFly ukončí poslední srpnový den činnost stejnojmenné služby na streamování her. Podle informací webu variety.com poté nebude zákazníkům účtovat poplatky za účty a v provozu nadále zůstane služba na půjčování her na fyzických nosičích, posílaných poštou.

Služba umožňovala streamování her na velké množství různých chytrých televizorů a mediálních přehrávačů, které bylo možné hrát pomocí gamepadů nebo smartphonů. Společnost byla založena v roce 2002 a zpočátku nabízela za měsíční poplatek zmíněnou službu na půjčování her. O pár let později expandovala a koupila známý herní web Shacknews (2009) a nejstarší webovou herní databázi MobyGames (2011). Začátkem tohoto roku videoherní gigant Electronic Arts oznámil akvizici její technologie pro cloudové hraní i týmu, který za ní stál.

Tým se připojil k dalším týmům EA i ústřední technologické organizaci, jež je zodpovědná za vývoj a provoz technologicky nejvyspělejších platforem pohánějících hlavní služby a nové tituly herního obra. Část týmu se bude konkrétně podílet na vývoji streamovací herní platformy, kterou EA předvedla v akci na letošním ročníku herní výstavy E3 a která má být součástí placené předplatitelské služby Origin Access. Jako někteří další herní obři (viz Ubisoft nebo Microsoft) je i EA přesvědčena, že budoucnost herního průmyslu leží v cloudovém streamování her.

Podle zdrojů webu bylo rozhodnutí společnosti GameFly ukončit provoz její služby učiněno ještě před akvizicí streamovací technologie.

 

Zdroj: variety.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.