Foto: se svolením Garmin

Garmin představil dva nové modely chytrých hodinek s pokročilejšími funkcemi i cenou

Společnost Garmin oznámila dvojici nových chytrých hodinek určených pro dobrodruhy a milovníky fitness. Vysoké kvalitě odpovídá i poměrně vysoká cena.

Hlavním tahákem řady Epix Pro je, že jsou dodávány s jasným a ostrým displejem AMOLED, který poskytuje živý obraz, aniž by příliš vybíjel baterii. K dispozici je také vestavěná svítilna s několika intenzitami a stroboskopickým režimem, možnost červeného zbarvení displeje pro tmavší podmínky a spousta pokročilých fitness funkcí.

K tomu řada Epix Pro obsahuje desítky nových, předinstalovaných aktivit, jako je fotbal, basketbal, jízda na koni, raketové sporty a spousta dalších. Běžci a chodci budou dostávat oznámení týkající se zajímavých míst na trase. K dispozici jsou nově překryvy map s počasím pro zobrazení místních podmínek a vylepšené stínování pro snazší pochopení nadmořské výšky v topografických mapách. Řada Epix Pro je k dispozici již nyní a uvádí se na trh ve třech velikostech (42 mm, 47 mm a 51 mm). Ceny začínají na přibližně 20 tisíc korun (900 USD).

Řada Fenix 7 Pro je určena pro pokročilejší dobrodruhy. Nabízí solární nabíjení, výkonnou LED svítilnu, vylepšené mapové podklady a červené bezpečnostní světlo, které má zajistit větší informovanost při tréninku ve tmě. Výrazného vylepšení se dočkal také snímač srdečního tepu s novými optickými senzory a algoritmy pro konkrétní sport, které sledují tepovou frekvenci při nejrůznějších aktivitách. Hodinky naopak postrádají měření EKG.

Stejně jako model Epix Pro se i Fenix 7 může pochlubit aktualizovaným mapovým systémem s ukazateli počasí, informacemi o zajímavých místech na trase a vylepšenými topografickými mapami. K dispozici jsou také nové předinstalované aktivity, jako je rafting a motokros. Hodinky Fenix 7 Pro jsou k dispozici v několika velikostech a provedeních za cenu od necelých 18 tisíc korun (800 USD).

Zdroj: engadget.com