Foto: se svolením Google

Gemini v Google aplikaci pro psaní textových zpráv funguje nyní na všech telefonech se systémem Android

Na letošním veletrhu MWC (Mobile World Congress) společnost Google oznámila integraci své umělé inteligence Gemini do aplikace pro psaní textových zpráv na Android zařízeních. Funkce byla spuštěna již před nějakou dobou, ale pouze na novějších telefonech Pixel a Samsung Galaxy. Nyní Google uvádí, že k přístupu od nynějška stačí ,,zařízení se systémem Android s 6 GB RAM nebo vyšší“. O této změně jako první informoval server 9to5Google spolu se zprávou, že funkce se spouští v Indii.

V současné době lze Gemini využít pouze v angličtině, a to ve 164 zemích, kde je k dispozici. Jedinou výjimkou je Kanada, kde lze Gemini využít také ve francouzštině. (Do Francie se funkce zatím nedostala.) Google tvrdí, že ,,usilovně pracuje” na tom, aby byla funkce v budoucnu dostupná ve více jazycích a na více územích. Prozatím však musí být váš telefon nastaven na angličtinu, pokud chcete, aby vám Gemini mohla připravovat zprávy, plánovat události a další.

Pro přístup k této funkci musí být uživatel starší 18 let, mít zapnutou funkci RCS a propojený účet na Googlu. Chcete-li získat přístup ke službě Gemini, mělo by prý stačit otevřít aplikaci Zprávy a zahájit novou konverzaci, aby se zobrazila možnost mluvit s chatbotem.

Zdroj: engadget.com