Foto: Flickr

General Motors a Honda plánují společně vyrábět cenově dostupné elektromobily

Společnosti General Motors a Honda oznámily, že v rámci svého již dva roky trvajícího partnerství začnou společně vyrábět „řadu cenově dostupných elektromobilů“ postavených na flexibilní platformě EV od General Motors s vylepšenými akumulátory značky Ultium. Společnosti uvádějí, že v roce 2027 zahájí výrobu „milionů“ těchto cenově dostupných elektromobilů, včetně crossoverů SUV.

Japonská společnost by navrhla exteriéry a interiéry nových elektromobilů, přičemž platforma od GM bude navržena tak, aby podporovala specifikace společnosti Honda. Elektromobily se budou vyrábět v severoamerických závodech GM a jejich prodej by měl být zahájen v roce 2024.

„GM a Honda budou sdílet své nejlepší technologie, design a výrobní strategie, aby mohly dodávat cenově dostupné a žádané elektromobily v globálním měřítku do klíčových trhů v Severní Americe, Jižní Americe a Číně,“ uvedla v prohlášení Mary Barra, předsedkyně představenstva a generální ředitelka GM.

Společnosti GM a Honda v oblasti elektromobilů spolupracují již delší dobu. Japonská automobilka je investorem v dceřiné společnosti GM pro autonomní vozidla Cruise, kterou GM většinově vlastní. Součástí dohody je i spolupráce společností Cruise a Honda na vývoji speciálně konstruovaného autonomního elektromobilu, jehož předprodukční verze Cruise Origin byla poprvé představena koncem loňského roku. Společnost GM také vynaloží 2,2 miliardy dolarů na modernizaci svého závodu pro výrobu autonomních a elektrických vozidel v Detroitu-Hamtramcku, kde se pravděpodobně budou vyrábět nové elektromobily Honda.

Zdroj: www.theverge.com