Foto: se svolením Ubisoft

Generální ředitel Ubisoftu potvrdil, že se pracuje na remaku Assassin’s Creed

Starší tituly Assassin’s Creed se dočkají remaků, pravděpodobně s lepší grafikou a dalšími vylepšeními pro novější konzole a výkonnější počítače. Yves Guillemot, generální ředitel společnosti Ubisoft, v rozhovoru na webových stránkách společnosti potvrdil, že se pracuje na remacích Assassin’s Creed. Remaky umožní společnosti vrátit se ke starším titulům, které vytvořila, a modernizovat je. Guillemot také dodal, že ve starších hrách Assassin’s Creed jsou světy, které mají stále velký potenciál.

Guillemot také řekl, že cílem Ubisoftu je, aby hry Assassin’s Creed vycházely pravidelněji, ale aby nešlo o stále stejný zážitek. Například připravovaný Assassin’s Creed Hexe, který se odehrává v době čarodějnických procesů ve Svaté říši římské a bude se výrazně lišit od Assassin’s Creed Shadows. Shadows se totiž odehrává v Japonsku na konci éry Sengoku a mapuje skutečné události a historické postavy z tohoto období, včetně feudálního vládce Ody Nobunagy. Novinka bude celosvětově dostupná 15. listopadu.

Guillemot sice neupřesnil, které tituly Ubisoft konkrétně předělává, ale Kotaku již dříve informovalo, že pracuje na nové verzi Black Flag. Akční adventura, jejíž hlavní dějová linie se zaměřuje na piráty z 18. století, vyšla již v roce 2013 a patřila k nejoblíbenějším dílům série. Očekává se také, že Ubisoft spustí novou platformu nazvanou Animus hub, kterou budou moci hráči používat ke spuštění a hraní her ze série ve stejný den, kdy vyjde Shadows. Animus hub, dříve známý jako Infinity, by mohl být potenciálně i obchodem, a pokud je to pravda, pak dává smysl, aby Ubisoft pracoval na dalších dílech AC, které by mohl prodávat prostřednictvím tohoto hubu.

Zdroj: engadget.com