Foto: Unsplash

Gmail mění rozhraní, povinné bude pro všechny uživatele

Google potvrdil, že již uživatelům Gmailu nedovolí vybrat si mezi starým a novým uživatelským rozhraním – pro všechny bude povinná nová verze. Změna se samozřejmě dotkne pouze těch uživatelů, kteří zatím stále používají starou verzi této služby.

Nové rozhraní Google označuje jako „integrované“, jelikož zahrnuje hned několik služeb, jako je například Google Meet, Google Chat či Google Spaces (jež lze nalézt v levém postranním panelu). Samozřejmostí bude i nový design (Material Design 3) a font (Google Sans Text).

Nicméně toto nové rozhraní si lze poměrně výrazně upravit podle svých preferencí, a do velké míry se tak přiblížit původnímu vzhledu. V Nastavení můžete zakázat funkce Seznamka a Chat. čímž v podstatě zmizí jeden postranní panel a zůstane jednodušší obrazovka pouze pro službu Gmail.

Společnost začala nové zobrazení testovat již v únoru letošního roku a od té doby se snaží uživatele tlačit ke změně. V červenci Google tuto novou verzi v Nastavení uvedl jako výchozí (uživatelům se tedy zobrazovala jako primární možnost, ale stále ji bylo možné v Nastavení zamítnout). Nyní se společnost rozhodla pro trvalé a neměnné přijetí tohoto nového rozhraní pro všechny uživatele. Tímto způsobem chce Google Gmail zároveň sladit se svými dalšími aplikacemi (např. Workspace, Dokumenty, Kalendář a Tabulky), které také prošly změnami.

Zdroj: theverge.com