Foto: Unspash

Gmail nově získal emoji reakce

Gmail už delší dobu nabízí několik šikovných rychlých odpovědí, které můžete použít, pokud spěcháte a nemáte čas na sepisování odpovědi. Nicméně dosud chyběla možnost odpovědět na e-mail pomocí emoji. A právě to se nyní mění, jelikož Google oznámil emoji reakce pro Gmail, na e-maily tedy budete moci reagovat stejně jako na IM (instant messaging).

Google již začal novou funkci zavádět do zařízení se systémem Android. Poznáte, že k ní již máte přístup, pokud se vám po otevření e-mailu v aplikaci zobrazí ve spodní části ikona smajlíka. Klepnutím na ikonu otevřete nabídku, ve které najdete také možnosti emoji, z nichž si můžete vybrat, některé přitom zahrnují i vlastní krátké animace. Pokud si vyberete například emoji party popper, na obrazovce se příjemci zobrazí digitální konfety. Avšak pro příjemce, kteří nepoužívají službu Gmail, bude nová funkce komplikovanější, každou reakci totiž obdrží jako samostatný e-mail.

Zatímco v současné době bude možné odesílat reakce pomocí emoji pouze v systému Android, v průběhu několika příštích měsíců se funkce dostane i do zařízení se systémem iOS a na web.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.