Foto: Unspash

Gmail pro Wear OS je konečně k dispozici

Společnost Google konečně vydala verzi služby Gmail pro systém Wear OS. Společnost tuto funkci teasovala již v květnu na I/O, ale nebylo jasné, kdy bude skutečně spuštěna. Šlo přitom o netrpělivě očekávanou možnost pro uživatele Wear OS, protože Google až dosud nenabízel přímý způsob přístupu ke službě Gmail pomocí svých chytrých hodinek, nepočítáme-li oznámení. Vzhledem k tomu, že Gmail je jednou z hlavních služeb společnosti, je nepochopitelné, proč zavedení trvalo tak dlouho.

Aplikace nabízí možnost obnovení doručené pošty, procházení e-mailů, a dokonce i přepínání mezi více účty za chodu. Můžete si také upravit celkové nastavení, aby se vám během dne na ciferníku hodinek objevovala nová e-mailová oznámení. Aplikace funguje s operačním systémem Wear OS 3 z roku 2021 a právě vydaným systémem Wear OS 4, takže ti, kdo mají o něco starší chytré hodinky, mají bohužel smůlu. Aplikace Gmail pro Wear OS je nyní k dispozici prostřednictvím obchodu Google Play.

V rámci I/O Google také oznámil, že se na Wear OS chystá aplikace Kalendář, nicméně ten prozatím do hodinek nedorazil. Očekává se, že Kalendář pro Wear OS umožní uživatelům kontrolovat plány, odesílat pozvánky, aktualizovat úkoly a seznamy úkolů a další funkce. Kromě toho bude brzy vylepšena integrace systému Wear OS s ekosystémem chytré domácnosti společnosti Google, který vám umožní ovládat chytrý domovní zvonek Nest přímo ze zápěstí.

Zatímco však systémy Wear OS 3 a Wear OS 4 stále získávají nové funkce, starší operační systémy společnosti pro chytré hodinky o funkce přicházejí. Společnost Google nedávno oznámila, že její vlastní hlasový asistent již nebude fungovat na hodinkách s operačním systémem Wear OS 3.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.