Foto: se svolením Samsung

Google Asistent je konečně dostupný i na hodinkách Samsung Galaxy Watch 4

Majitelé hodinek Galaxy Watch 4 čekali na Google Asistenta v podstatě od chvíle, kdy Samsung loni uvedl na trh toto nositelné zařízení pouze s Bixby. Skvělou zprávou je, že se konečně dočkali, Samsung totiž oficiálně spustil podporu i pro Google Asistenta.

Google svého Asistenta na Galaxy Watch 4 představil poprvé v únoru. Uživatelé se dočkají nového designu, který vychází z prostředí telefonů Pixel. Spuštění pomocí hlášky „Hey, Google“ otevře celoobrazovkové uživatelské rozhraní s černým pozadím a čtyřbarevným pruhem ve spodní části, který reaguje na hlasový vstup. Krátce se také objeví logo Asistenta s výzvou „Hezký den, jak vám mohu pomoci?“, zatímco v horní části se zobrazí čas. Kromě toho bylo modernizováno také uživatelské rozhraní výsledků s využitím rozostření pozadí v celém rozsahu.

Ve srovnání s tím, co bylo dříve k dispozici v systému Wear OS 2, se společnost Google chlubí „rychlejšími reakcemi než kdykoli předtím“. Mezi dostupné funkce patří například nastavení budíku, nastavení připomenutí, spuštění časovače, nastavení času, zahájení hovoru, zaslání zprávy, ovládání chytré domácnosti či získání odpovědí na otázky (např. jaké bude počasí, kde je nejbližší kavárna apod.).

Špatnou zprávou pro české a slovenské uživatele je skutečnost, že Google Asistent se prozatím objeví pouze na desíti trzích (v Austrálii, Kanadě, Francii, Německu, Irsku, Japonsku, na Tchaj-wanu, v Koreji, Velké Británii a USA).

Zdroj: 9to5google.com