Google asistent se naučil polsky, je na řadě čeština?

Google asistent se opět o něco přiblížil České republice, respektive českému jazyku. Chytrého virtuálního pomocníka můžeme v ČR ovládat pomocí angličtiny už dlouhou dobu avšak podpora češtiny zatím chybí. Možná se ji však dočkáme velmi brzy. Google totiž oficiálně oznámil, že v nejbližší době začne služba fungovat v národním jazyce v sousedním Polsku.

O tom, že bude v Polsku asistent spuštěn se spekulovalo relativně dlouhou dobu. Probíhal tam totiž test a některým uživatelům Google už dříve a objevily se o tom zmínky na internetu. A nyní to bylo ohlášeno i samotným Googlem.

V souvislosti se zavedením polštiny souvisí také „polská osobnost“ asistenta, Ta spočívá především v tom, že asistent se mnohem lépe vyzná v polských reáliích a kultuře. Uživatelé se tak budou moci asistenta dotázat kdo napsal Pana Tadeusze, nechat jej zazpívat některou z oblíbených polských písní nebo zeptat se na nějakou místní zajímavost.

Asistent bude také podporovat službu akce, která dokáže vyhledat zajímavou kulturní nebo sportovní akci v okolí a u vybraných z nich zjistit, zda je možné nakoupit vstupenky. Stejně tak budou moci polské firmy vytvářet něco na způsob vlastních profilů a tam aktualizovat novinky ve svých službách nebo produktech.

Polsko je po Německu a Rakousku další zemí s vlastním profilem v rámci Google Asistent, takže další na řadě by opravdu mohla být Česká republika. V minulosti se ukázalo, že služby, které Google v minulosti zavedl v Polsku se objevily i v České republice. Polština je slovanským jazykem, stejně jako čeština a v minulosti Google šířil své služby ve vlnách, což je dalším signálem, že  můžeme doufat, že si česky s asistentem promluvíme co nejdříve.

Zdroj: polska.googleblog.com