Zdroj: theverge.com

Google chystá nový inteligentní reproduktor, který nahradí Google Home

Společnost Google potvrdila, že pracuje na novém inteligentním reproduktoru. Reagovala tak na nechtěné úniky fotografií nového zařízení. Redaktorům webu The Verge navíc zaslala oficiální fotografii reproduktoru a přidala krátkou zprávu: „To, na čem pracuje tým Nestu z domova“. Z toho je zřejmé, že novinka vzniká pod značkou Nest, kterou Google v roce 2014 koupil.

Podle fotografie a zveřejněného videa (na konci článku) bude nový reproduktor vypadat jako kříženec Nest Mini a většího Google Home Max, přičemž podobě jako druhý model bude i novinka stát vertikálně. Přestože z fotografie bychom mohli hádat na neutrální šedý design, z videa je patrné, že jde spíše o bledě modrou barvu (podle videa by měl být dostupný také ve starorůžové). Z krátké upoutávky se ale například vůbec nedozvíme třeba to, jak se reproduktor používá.

Je to přitom jen několik týdnů zpátky, co Google přestal prodávat svůj chytrý reproduktor Google Home. Ihned se proto začalo spekulovat o tom, zda společnost nepřipravuje náhradu, což se nyní potvrdilo.

Novinka se přitom již dříve označovala jako „Prince“ a podle mnoha spekulací by mohla hrdě konkurovat oblíbenému chytrému reproduktoru Sonos One. To je ale prozatím vše, co víme.

Přestože u Googlu je předčasný únik informací spíše pravidlem než výjimkou (např. jako u Pixelu 4), prozatím vůbec není jasné, kdy bude nový reproduktor představen nebo jaké nové funkce uživatelům nabídne. Doufáme ale, že se brzy dozvíme více.

Zdroje: theverge.com, engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.