Foto: se svolením Google

Google do svých Map integroval více funkcí využívajících umělou inteligenci

Podobně jako řada technologických společností se i Google snaží umělou inteligenci integrovat do řady svých aplikací. Nyní oznámil, že nové AI funkce přicházejí také do oblíbené aplikace Mapy. Týkají se zejména Immersive View pro plánování tras, hlubší integrace aplikace Lens pro místní navigaci a přesnějších informací v reálném čase.

Již v květnu na vývojářské konferenci I/O představilo vedení společnosti Google funkci Immersive View pro plánování tras, která poskytuje navigační záběry plánované trasy. Ať už jdete pěšky, jedete na kole, veřejnou dopravou nebo autem, umožní vám projít/projet tam a zpět pomocí vizualizace v rámci ulic, které ukazují odbočku po odbočce. Funkce se tento týden objeví v systémech iOS a Android pro Amsterdam, Barcelonu, Dublin, Florencii, Las Vegas, Londýn, Los Angeles, Miami, New York, Paříž, San Francisco, San Jose, Seattle, Tokio a Benátky.

Google také v Mapách přepracovává stávající funkci vyhledávání s živým náhledem. Nově bude stačit v aplikaci Mapy klepnout na ikonu Objektiv a zamávat telefonem, systém určí vaši přesnou polohu v rámci ulice a bude vás moci nasměrovat na nejbližší místa, jako jsou bankomaty, pumpy/dobíjecí stanice, restaurace, kavárny a obchody.

Také samotné mapy se dočkají výrazného vylepšení. Budovy podél vaší trasy budou v aplikaci přesněji zobrazeny, abyste se mohli lépe orientovat v neznámých městech, v aplikaci budou také jasněji definovány detaily jízdních pruhů podél záludných dálničních křižovatek. Tyto aktualizace budou v průběhu několika příštích měsíců dostupné pro uživatele v USA, Kanadě, Francii a Německu. Uživatelé v USA se mohou těšit na lepší označení jízdních pruhů HOV a evropští zákazníci by měli očekávat výrazné rozšíření technologie čtení značek omezení rychlosti pomocí umělé inteligence společnosti Google do celkem 20 zemí.

Mapy Google běží nativně také v rostoucím počtu elektromobilů, a to jako součást ekosystému Android Automotive OS. I tyto Mapy získávají aktualizaci v rámci nového rozhraní Places API. Od tohoto týdne se řidičům zobrazí více informací o blízkých dobíjecích stanicích, včetně toho, zda jsou zástrčky kompatibilní s jejich elektromobilem, jaká je propustnost nabíječky a zda byla zástrčka v poslední době použita (což je nepřímý způsob, jak zjistit, zda je stanice mimo provoz, což se, jak Google upozorňuje, děje přibližně u 25 % z nich).

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.