Foto: Flickr

Google Drive omezil počet souborů, které dovolí uživatelům vytvořit

Server Ars Technica zjistil, že společnost Google někdy v průběhu února v tichosti zavedla nový limit na uživateli vytvořené soubory v aplikaci Google Drive. Nově může jeden uživatel vytvořit maximálně 5 milionů souborů. Jak zjistil jeden z uživatelů Redditu, osobní (Google One) a firemní (Google Workspace) uživatelé obdrží chybovou zprávu, pokud se pokusí nahrát jakýkoli soubor přesahující tento limit. Limit se nevztahuje na sdílené soubory, které jsou již delší dobu omezeny na 400 000 položek. Google ve svém prohlášení uvedl, že omezení počtu sdílených souborů má zabránit zneužívání, které by mohlo poškodit stabilitu a bezpečnost služby Google Drive.

Hlavním problémem však je, že existuje možnost, že uživatel limitu 5 milionů souborů dosáhne dříve, než vyčerpá zaplacené úložiště. Běžný uživatel s účtem na Google One může na strop narazit relativně rychle, pokud nahrává soubory o průměrné velikosti 400 KB nebo méně. Ačkoli má Google pravdu, že pro většinu lidí to pravděpodobně nebude problém, pro uživatele spoléhající na cloudové zálohování nebo pro profesionály, jejichž aplikace vyžadují velké množství malých souborů, by to mohlo být problematické.

Google navíc až dosud tento limit veřejně nepřiznal. Na webových stránkách společnosti se o limitu pro vytváření souborů nepíše. Není zde ani žádné počítadlo, takže uživatel ani přesně neví, kolik souborů bude muset odstranit nebo zkomprimovat, aby uvolnil místo pro další.

Zdroj: www.engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.