Foto: se svolením Google

Google experimentuje s vytvářením skladeb pomocí umělé inteligence

Společnost Google experimentuje s generativní umělou inteligencí a nově nabízí nástroj, který umožňuje vytvářet hudbu pomocí více než 100 nástrojů z celého světa. V Instrument Playground stačí zadat jednoduchou výzvu obsahující název hudebního nástroje, který je třeba doplnit ještě o přídavné jméno (např. optimistický, ponurý, romantický apod.). Poté vygeneruje 20sekundový zvukový klip, který se stane výchozím pro další skládání.

V podstatě jde ale mnohem více o experiment, než o regulérní funkci. Navrhl jej Simon Doury, rezidenční umělec v Google Arts & Culture Lab. Využívá nástroj MusicLM společnosti Google, který byl v květnu zpřístupněn veřejnosti pro převod textu pomocí AI.

Instrument Playground uživatele vyzve, aby si vybral jeden z více než 100 nástrojů z celého světa, který bude použit ve finální skladbě. Výsledky ale ne vždy odpovídají zadání a často v nich ani nelze rozeznat původní zvolený hudební nástroj. Mnohem spíše než o skladby jde o abstraktní kompozice. Nástroj má také problém s některými přídavnými jmény (např. po zadání quirky nebo psychedelic, vyskočí chybové okno).

Po vygenerování úvodní ukázky, lze dále vybírat z možností (Ambient, Beat a Pitch) a přizpůsobovat skladbu vašim představám například pomocí přidání dalších zvuků. Při použití pokročilého režimu lze využít také vrstvení a smyčkování až čtyř stop. Konečný výsledek si poté můžete stáhnout ve formátu .wav. Nástroj můžete vyzkoušet zde.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.