Foto: Google Play

Google Hangouts od března nahradí Google Chat

Patříte mezi uživatele služby Google Workspace? Pak vás od března 2022 čekají změny. Dosavadní aplikace pro zasílání zpráv Google Hangouts totiž postupně zmizí a na její místo nastoupí Google Chat. Google konkrétně oznámil, že od 22. března se stane výchozí chatovací aplikací Google Chat. To v praxi znamená, že pokud uživatelé budou chtít navštívit Hangouts, budou jednoduše přesměrováni na Chat.

Přechod z Google Hangouts na Google Chat je posledním krokem v řadě dalších změn, které Google zavádí v rámci nového konceptu v oblasti zasílání zpráv. Tyto snahy začaly již v červnu 2020 a zaměřují se na služby pro zasílání zpráv integrované v Gmailu.

Google Chat by se nicméně neměl zaměňovat s GChatem, což je neoficiální název pro Google Talk, který byl oficiálně zrušen v roce 2017 a nahrazen právě Hangouts.

Co se týče stávající historie konverzací v Hangouts, tak ty budou přeneseny do Chatu s výjimkou „několika zvláštních případů“ – o které případy konkrétně jde, zatím Google neuvedl. A ačkoli je přechod na novou platformu pro uživatele povinný, Google jedním dechem dodal, že doména hangouts.google.com bude fungovat i nadále.

Prozatím se výše uvedená změna dotkne pouze uživatelů služby Workspace a zákazníků služeb G Suite Basic a Business. Jde tedy o uživatele, kteří využívají služby Google v rámci podniku nebo organizace. Podle serveru 9to5Google však společnost Google již dříve uvedla, že stejný přechod čeká i uživatele bezplatných účtů Google.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.