Foto: se svolením Google

Google investuje do tchajwanské solární společnosti, čímž výrazně podpoří produkci zelené energie

Google investuje do tchajwanské solární společnosti, která plánuje v regionu vybudovat centrum, které bude generovat 1 gigawatt (GW) udržitelné energie. Společnost pro tento projekt vkládá podíl do společnosti New Green Power (NGP), která je součástí investičního portfolia společnosti BlackRock. Tento krok by mohl pomoci společnosti Google a Tchaj-wanu přiblížit se jejich cílům v klimatické oblasti a zároveň stabilizovat výrobu zelené energie v jednom z nejdůležitějších polovodičových center našeho nového světa plného umělé inteligence.

Společnost Google již má na Tchaj-wanu významné zastoupení, včetně datového centra. Podle Amandy Peterson Corio, globální vedoucí oddělení energetiky datových center společnosti Google, se v současné době z fosilních paliv vyrábí téměř 85 % energie v tchajwanské energetické síti. „Aby pomohly překonat tyto překážky, mohou společnosti sehrát klíčovou roli při hledání nových strategií pro růst nabídky dostupných obnovitelných zdrojů energie a při podpoře nových technologií, které umožňují úplnou dekarbonizaci regionálních elektrických systémů,“ napsala.

Společnost Google očekává, že k napájení svých datových center na Tchaj-wanu využije až 300 megawattů solární kapacity. Peterson Corio navíc uvádí, že společnost může část této kapacity čisté energie nabídnout svým dodavatelům a výrobcům polovodičů v regionu. To by podle ní pomohlo jejím partnerům splnit jejich cíle v oblasti zelené energie a snížit nepřímé emise (Scope 3) partnerů dodavatelského řetězce společnosti Google.

Regulační orgány zatím dohodu neschválily. A společnost Google neuvedla, kolik do NGP investuje.

Zdroj: engadget.com