Foto: se svolením Google

Google I/O 2022 se dočkáme 11.–12. května, půjde o virtuální akci

Google zveřejnil datum, kdy se dočkáme letošní akce I/O. Na novinky tohoto technologického giganta se můžeme těšit 11. a 12. května. Půjde o čistě virtuální akci (bez účasti veřejnosti), která bude pro všechny zájemce zdarma. Sledovat ji můžete také, a to na adrese io.google prostřednictvím YouTube.

Skvělou zprávou je také to, že i letos se dočkáme interaktivní I/O Adventure, která zájemcům umožní položit otázky pracovníkům Googlu, zapojit se do komunity vývojářů a rozšířit své technické znalosti. Nadšenci také mohou získat profilové odznaky Google Developer a virtuální swag. Bude možné vytvořit si avatara a hledat s ním velikonoční vajíčka. V nabídce bude také možnost vyzkoušet si nové produkty a funkce Googlu prostřednictvím sandboxu.

Pokud byste z nějakého důvodu živé vysílání nestihli, Google po jeho skončení nabídne k dispozici některé předem nahrané relace týkající se systémů Android, Chrome a dalších. Kromě I/O Adventure se bude konat i Learning Lab 2022, který zahrnuje workshopy, tutoriály, codelaby apod. a komunitní skupiny. Pro přístup k těmto interaktivním funkcím, včetně vlastního panelu My I/O, kde uvidíte získané odznaky a uložený obsah, je nutná registrace. Oficiální hashtag akce je #GoogleIO.

Letošní akce je o den kratší než obvykle a začíná ve středu místo tradičního úterý. Společnost Google na ní každoročně odhaluje svá největší softwarová oznámení. V minulém roce jimi byly jednoznačně Android 12 a Material You spolu s Wear OS 3. Jsme zvědavi, co přinese letošní ročník. Už teď je ale jisté, že se máme na co těšit.

Zdroj: 9to5google.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.