Foto: Unsplash

Google konečně opravil chybu v systému Android 14

Společnosti Google trvalo více než měsíc než konečně opravila závažnou chybu, která se objevila u řady zařízení Pixel od Pixelu 4 po Pixel 8. Poprvé byla ohlášena s uvedením Androidu 14 již 8. října a některým uživatelům s více účty zablokovala místní úložiště jejich zařízení. Tento problém se projevoval podobně, jako kdyby telefon zablokoval ransomware.

Někteří uživatelé nemohli svá zařízení odemknout, zatímco jiní byli sice schopni zařízení spustit, ale neměli přístup k uzamčenému úložišti. Chyba však způsobila, že některé telefony byly zcela nepoužitelné, protože se neustále resetovaly a nebylo vůbec možné se dostat na domovskou obrazovku.

Zprávy o problému se objevily již krátce po uvedení Androidu 14 na trh, nicméně Google chybnou verzi i nadále rozšiřoval a chybu přiznal asi až 20 dní poté, co se objevila.

V posledních dnech se šířila oprava listopadové aktualizace, ale ohlasy uživatelů nebyly příliš pozitivní. Google uvedl, že uživatelé, kterým bylo zablokováno úložiště, mohou získat zpět pouze některá data a ti, u kterých dojde k bootloopu, mohou přijít o vše. Každopádně dnešní aktualizace by měla úložiště zpřístupnit bez ztráty dat. Méně pozitivní je ale zpráva pro uživatele, jejichž zařízení se neustále resetuje. Ti budu moci zprovoznit systém, nicméně Google neuvedl, zda o svá data přijdou, či nepřijdou (společnost prozatím zkoumá možná řešení).

Tato nepříjemná situace ukazuje, že Google ne vždy dokáže bezproblémově implementovat své tolik vychvalované systémy zabezpečení proti selhání. Navzdory četným hlášením stále vydával Android 14 s chybou. Také vůbec uznat chybu trvalo společnosti nesmyslně dlouho. „Netušil jsem, že sedm let aktualizací není funkce, ale hrozba,“ uvedl jeden rozčilený uživatel.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.