Google koupil Fitbit a vstupuje na trh nositelných zařízení

Na technologickém trhu došlo minulý týden k velké akvizici. Společnost Google koupila výrobce chytrých hodinek a náramků Fitbit. V historii společnosti Google se jedná o jeden z největších nákupů, částka 2,1 miliardy dolarů je dokonce vyšší, než za kterou Google pořídil v roce 2016 YouTube. Více pak dal internetový gigant pouze za značky Nest nebo DoubleClick.

Samotný obchod však zřejmě nebyl to nejtěžší a nejsložitější co Google čeká. Klíčová bude reorganizace společnosti, kterou do sebe Google začlení, a především pak komunikace s fanoušky a současnými majiteli chytrých zařízení Fitbit. Část z nich už na sociálních sítích a fórech deklarovala, že přejdou ke konkurenci a koupí si Apple Watch.

Google se stávající zákazníky Fitbitu pokusil uklidnit. Slíbil, že budou mít možnost smazat veškerá data, která společnosti poskytla. Slíbil navíc, že alespoň po nějaký čas zachová služby a programy na které jsou stávající uživatelé zvyklý.

Google se novou akvizicí zřejmě snaží zaplnit díru ve svém portfoliu. Zatímco pod svým jménem vydal již několik generací chytrých telefonů, zařízení jako chytré hodinky nebo fitness náramky mu chyběly. Z Fitbit zařízení by se tam mohla stát „laboratoř“ pro operační systém Wear OS.

Obchod byl uzavřený, avšak stále by jej mohly zrušit americké regulační orgány, které veškeré aktivity Googlu jako největšího hráče na trhu bedlivě sledují. V případě námitek bude Google zřejmě argumentovat faktem, že trh s nositelnými zařízeními je stále vysoce konkurenceschopný a operují na něm velcí hráči jako Samsung, Garmin, Xiaomi nebo Huawei a to necháváme stranou Apple.

Zdroj: theverge.com