Google koupil startup Redux, jeho technologie umožňuje obrazovkám telefonů fungovat jako reproduktory

Google koupil britský startup Redux, zabývající se vývojem technologie, která umožňuje obrazovkám telefonů i monitorům zastávat roli reproduktorů. Podle agentury Bloomberg proběhl převod akcií za nezveřejněnou sumu v prosinci loňského roku a podle webu techspot.com byla dohoda o odkupu uzavřena o čtyři měsíce dříve.

O tom, jak inovativní technologie funguje, se příliš neví. Zpráva publikovaná R&D poradenskou firmou Cambridge Design Partnership, která se na vývoji technologie podílela, nicméně alespoň odkrývá její obecný princip. Systém používá patentovanou technologii ohýbání vln, která dokáže produkovat vysoce kvalitní zvuk a také hmatovou odezvu přímo z povrchu materiálů. „Tyto ohýbané vlny jsou mikroskopickými formami vln, které se šíří povrchem většiny materiálů včetně skla, kovu nebo umělé hmoty,“ cituje ze zprávy web phonearena.com.

Podle webu by Google mohl unikátní technologii použít u budoucích generací smartphonů Pixel nebo ji integrovat do chytrých reproduktorů s displejem. Jednou by mohla nahradit i běžné reproduktory u telefonů, což by poskytlo inženýrům a designérům větší volnost při vývoji bezrámečkových zařízení, kde je v současnosti největším problémem a limitem nedostatek  místa. Takto by do nich mohla být instalována např. větší baterie. Nabízí se i další využití – technologie by v budoucnosti mohla doplnit či nahradit hmatovou odezvu v dnešních smartphonech nebo produktech nositelné elektroniky.

Startup si nechal za dobu své existence patentovat 178 patentů a dalších 50 čeká v současnosti na schválení. Technologie se již objevila v některých infotainmentových systémech do aut i na PC. Google se k akvizici pro Bloomberg odmítl vyjádřit.

 

Zdroj: bloomberg.com, phonearena.com, techspot.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.