Foto využito se svolením společnosti Google

Google láká na nové Pixely a zveřejnil část informací

Zcela nečekaně jsme se na začátku tohoto týdne dočkali porce nových zpráv o telefonech Google Pixel 6. Ne, nejedná se o žádný rozsáhlý únik, s informacemi přichází přímo Google, avšak spíše než o plnohodnotné představení jde o ochutnávku. Známe tak design telefonu a především víme, že bude osazený čipem Google Tensor. A právě ten je hlavní hvězdou balíku nových informací.

Své jméno dostala tato komponenta podle Tensor Processing Units (TPU), kterými Google osazuje svá datová centra. Podle Googlu je tento čip cestou k tomu, jak udělat telefon ještě chytřejším. Google slibuje velký výkon v oblasti umělé inteligence a také vyšší standard zabezpečení telefonu. O CPU a GPU případně modemu 5G Google zatím mlčí, spekuluje se, že v těchto oblastech by mohla společnost využít technologii jiného výrobce.

Google také potvrdil, že nové Pixely vyjdou klasicky ve dvojici: v klasické variantě bez přívlastku a potom v lépe vybaveném modelu Pro. Lišit se od sebe budou především displejem – model Pro nabídne QHD+ rozlišení a obnovoací frekvenci 120 Hz – a také vybavením zadního kamerového modulu. Ten je u připravovaných Pixelů 6 velmi výrazný a je roztažený přes celou šířku zad telefonu, čímž jim dává neotřelou tvář. Jejich design pracuje s čistými liniemi a telefony působí opravdu exkluzivním dojmem.

Přesné datum vydání generace Pixelu 6 neznáme, avšak pravděpodobně přijde během podzimu.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.