Google nabízí ve spolupráci s firmou Udacity stipendia 75 tisícům začínajících vývojářů

Google plánuje rozšířit spolupráci se společností Udacity poskytující on-line kurzy v oboru technologií a společně nabízejí 75 tisícům začínajících ambiciózních vývojářů stipendia.

Vzdělávací iniciativa s názvem Big G vychází z dvouletého partnerství obou společností, přičemž během této doby poskytla stipendia 11 tisícům mladých nadějných programátorů. Iniciativu finančně podpoří i německý mediální gigant Bertelsmann.

O prvních 60 tisíc stipendií si mohou kandidáti žádat již nyní. Kurzy budou zaměřené zejména na OS Android, strojové učení a webové technologie. Podle webu thenextweb.com se bude první várka týkat pouze občanů Evropy, Ruska, Egypta, Izraele a Turecka. Zbývající stipendia obstará koncern Bertelsmann a nabídne kurzy v oblasti datových technologií pro začátečníky i středně pokročilé.

Iniciativa má pomoci vyplnit prohlubující se mezeru v oblasti digitálních dovedností a alespoň částečně rozptýlit obavy Evropské unie, že kolem roku 2020 zůstane na starém kontinentě až půl milionu míst v oboru informačních a komunikačních technologií neobsazených.

 

Zdroj: thenextweb.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.