Foto: redakce

Google nahrazuje ikonu zámku v prohlížeči Chrome

Víte, co znamená ikona zámku ve vašem webovém prohlížeči? Pokud ne, zdaleka nejste sami. Google nyní plánuje nahradit zámek vedle adresy v prohlížeči Chrome variantou ikony melodie, kterou si můžete prohlédnout níže v tomto článku.

Důvod je prostý – většina uživatelé významu podoby původní ikony nerozumí. Podle průzkumu společnosti Google si pouze 11 % uživatelů uvědomuje, že se jedná o šifrování HTTPS. Mnozí další si myslí, že to znamená, že stránka je důvěryhodná, což je ale problém, vzhledem k tomu, že tuto technologii používají i podvodné stránky.

https://mysterio.yahoo.com/api/res/1.2/SnNdErqTIdU6TUCxoyt56Q--/ZHByPTI7dz04NzU7YXBwaWQ9ZW5nYWRnZXQ-/https://s.yimg.com/os/creatr-uploaded-images/2023-05/beef1f20-e9e8-11ed-bf93-eeeb57d7a1c2.cf.webp
Zdroj: Google

Ikona melodie neznamená důvěryhodnost, uvádí Google. Místo toho signalizuje, že zabezpečení je výchozím stavem. Zároveň vybízí ke kliknutí, což zvyšuje pravděpodobnost, že uživatelé použijí ovládací prvky webu. Podle společnosti si mnoho lidí ani neuvědomilo, že na zámek mohou kliknout.

Většina uživatelů se s náhradní ikonou setká v prohlížeči Chrome 117 pro Android a počítače, jehož příchod je naplánován na začátek září. Vzhledem k tomu, že v prohlížeči Chrome pro iOS nelze na ikonu klepnout, Google se rozhodl ikonu na mobilních platformách společnosti Apple zcela stáhnout.

Společnost dadala, že více než 95 % načítání stránek v prohlížeči Chrome pro Windows používá protokol HTTPS.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.