Foto: Unsplash

Google nařídil zaměstnancům povinné očkování, ti, kteří nesplní podmínky, budou propuštěni

V řadě zemí světa zavádějí povinné očkování proti covidu-19, přičemž často jde o vybrané profese (zpravidla zdravotníky). Nicméně stejným směrem se vydala i společnost Google, která pro své zaměstnance vyhlásila povinné očkování. Všem dala čas do 3. prosince, aby nahlásili, zda jsou, nebo nejsou očkováni. Ti, kteří patří do druhé skupiny, přitom budou muset požádat o zdravotní nebo náboženskou výjimku a přesvědčit Google, že je oprávněná, pokud nechtějí být vakcinováni a zároveň nechtějí přijít o práci. Google uvedl, že bude výjimky procházet případ od případu.

Zaměstnanci musí splnit podmínky do 18. ledna, pokud se tak nestane a zaměstnanci nepředloží platnou výjimku nebo se nenechají očkovat, čeká je 30 dní placeného administrativního volna. Poté je společnost Google pošle na neplacené osobní volno až na šest měsíců, a nakonec je propustí, tedy v případě, že se v tomto období nenechají naočkovat proti covidu-19.

Nicméně těmto zaměstnancům Google nabídl kromě vyhazovu ještě jednu cestu – mohou zažádat o přeložení na pracovní pozici ve společnosti, která nevyžaduje práci v kanceláři a mohou ji vykonávat na dálku (tedy home office).

Technologický gigant vysvětlil, že tato nařízení zavedl proto, aby vyhověl nařízení administrativy. Podle tohoto příkazu musí být všechny americké společnosti s více než 100 zaměstnanci plně očkovány do 18. ledna. A to i přesto, že tento příkaz má nyní problémy s platností, jelikož soud zamítl jeho vymáhání. Google na něm přesto lpí, a to pravděpodobně pro případ, že by příkaz náhle vstoupil v platnost.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.