Google omylem odhalil datum launche Pixelu 3

Google, přesněji řečeno jeho kanadská pobočka, nedopatřením odhalila údajné datum představení smartphonu Pixel 3. Novinka by podle ní měla na scénu vstoupit 4. října.

Tým z Google Canada zveřejnil údajné datum v rámci inzerátu, v němž pro marketingovou kampaň hledá kanadské tvůrce obsahu pro smartphony, kteří dosud telefony značky Pixel nepoužívali, ale jsou ochotni přejít na Pixel 3 a podělit se o detaily přechodu s veřejností. Jak připomíná web gizchina.com, vzhledem k tomu, že Google své smartphony v minulosti představoval právě 4. října, je pravděpodobné, že inzerát není podvržený a že třetí generace bude skutečně uvedena na scénu za necelé dva měsíce, zřejmě opět v rámci eventu Made by Google.

Podle dosavadních spekulací bude Pixel 3 jako předchozí generace dostupný ve dvou modelech, standardním a větším modelu XL. Z hlediska designu by se novinky od svých loňských předchůdců měly lišit zejména podstatně menšími rámečky, přičemž co do velikosti by telefony měly zůstat přibližně stejné, a větší model bude mít údajně výřez v displeji. Na rozdíl od minulosti by měly disponovat celoskleněným designem. Úhlopříčka displeje menšího modelu má činit 5,4 palců s rozlišením FHD+, u většího 6,2 palce s rozlišením 3120×1440, přičemž větší by měl mít obrazovku technologie OLED od LG a poměr stran 19:9 nebo 19,5:9.

Co se týče hardwarové stránky, neoficiální zprávy hovoří o čipsetu Snapdragon 845, 4 nebo 6 GB RAM a 64/128 GB ROM. O fotoaparátu se toho mnoho neví, podle posledních spekulací bude přední kamerka duální s rozlišením dvakrát 8 MPx, zatímco hlavní fotoaparát by si měl vystačit s jednou čočkou a rozlišením 12,2 MPx. Softwarový chod by měl zajišťovat Android 9.0 P, který je od včerejška k dispozici na vybrané smartphony (včetně obou předchozích generací Pixelu). V neposlední řadě se „v kuloárech“ hovoří o podpoře bezdrátového nabíjení a nabíjecím bezdrátovém stojanu.

Zdroj: gizchina.com, tomsguide.com, gsmarena.com, xda-developers.com