Google Pixel 2 XL má problémy s displeji

Google představil na začátku října dvojici svých nových telefonů Pixel 2 a Pixel 2 XL, které by měly konkurovat nejvyšším modelům Samsungu a Applu. Telefony jsou v distribuci teprve krátkou dobu a začaly se objevovat první problémy. Několik recenzentů si u modelu Pixel 2 XL všimlo, že softwarová tlačítka nemizí a jejich obrysy zůstávají na displeji, což se nejvíc projeví na šedém pozadí.

Tomuto jevu se někdy přezdívá „vypálení“ a je způsoben tím, že dlouho svítící pixely ztratí pružnost a nedokáží se vrátit do neutrální barvy. Tato technologie postihuje především OLED displeje, přičemž Google Pixel 2 má displej POLED, což je patentová varianta displeje OLED, kterou vyrábí značka LG. Nemusí se také jednat o vypálení pixelů, ale o „ghosting“, kdy na části obrazovky zůstává zbytek předešlého obrazu a pomalu bledne. Ani v tomto případě by to nebylo to, co by si uživatel přál, ale alespoň by displej nebyl poškozen trvale.

Server The Verge požádal společnost Google o komentář situace. Google zareagoval krátkým vyjádřením. „Obrazovka Pixel 2 XL byla navržena s pokročilou technologií POLED, včetně rozlišení QHD +, širokého barevného spektra a vysokého kontrastu pro přirozené a krásné barvy a vykreslování. Všechny naše produkty prošly před uvedením rozsáhlým testem kvality a na kvalitu dohlížíme při výrobě každé jednotky. Aktivně se celou situací zabýváme.

Pokud se jedná skutečně o vypálené pixely, a podle odborníků tomu všechno nasvědčuje, jedná se o skutečný problém, protože telefony mají recenzenti v provozu dva týdny, což není dlouhá doba, na to aby se taková vada projevila. Nezbývá než doufat, že se problém Googlu podaří vyřešit, protože Google Pixel 2 XL je dle recenzí skutečně kvalitní telefon.

Zdroj: androidcentral.com theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.