Foto: se svolením Google

Google Pixel 8 a 8 Pro pravděpodobně získají zajímavá vylepšení fotoaparátu

Modely Pixel 8 a 8 Pro by mohly získat několik zajímavých vylepšení fotoaparátu. Leakerka Kamila Wojciechowska, která má v oblasti úniků Pixelů solidní zkušenosti, uvedla, že příští dvojice špičkových telefonů od Googlu bude vybavena snímači Samsung ISOCELL GN2. Jedná se o stejný snímač, který se nachází v modelech Galaxy S22 a S23. Ale co je ještě pozoruhodnější, jedná se o výrazný upgrade oproti ISOCELL GN1, který Google používá od modelu Pixel 6.

GN2 je větší a dokáže zachytit o 35 % více světla než jeho předchůdce, takže nabízí podstatně lepší výsledky při slabém osvětlení. Podporuje také modernější funkce, včetně záznamu videa v rozlišení 8K při 30 FPS a funkce Staggered HDR, která pomáhá minimalizovat tzv. duchy při použití HDR.

Podle Wojciechowské bude Pixel 8 i 8 Pro dodáván s GN2. Vlajková loď Googlu údajně získá i několik exkluzivních vylepšení. Pixel 8 Pro bude vybaven novým snímačem s lepším automatickým ostřením a moderním snímačem pro ultraširokoúhlý fotoaparát. Google údajně prý použít 64megapixelový snímač Sony IMX787, tedy stejný snímač, který najdeme u primárního fotoaparátu Pixelu 7a, a nahradí tak stárnoucí 12megapixelový IMX386 z Pixelu 7 Pro. Ten je téměř dvakrát větší než jeho předchůdce a měl by vytvářet mnohem lepší snímky.

Wojciechowska poznamenává, že verze pro Pixel 8 Pro není vybavena makrorežimem, ačkoli naznačuje, že to neznamená, že finální verze nebude s touto funkcí dodávána. Pixel 8 bude i nadále používat IMX386, ale možná nabídne objektiv s širším zorným polem pro ty, kteří chtějí zachytit větší část scény najednou. Wojciechowska také tvrdí, že selfie a teleobjektivy fotoaparátů Pixel 8 a 8 Pro se oproti fotoaparátům Pixel 7 a 7 Pro nezměnily.

Google má v plánu i softwarové aktualizace. Společnost údajně aktualizuje svou aplikaci fotoaparátu tak, aby uživatelé nových Pixelů mohli rozhodnout, jak silný bude bokeh efekt při použití režimu Cinematic videa. Kromě toho bude možné využít novou funkci pro dynamickou úpravu výkonu modulu blesku telefonu, aby nedocházelo k přeexponování snímků.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.