Foto: Unsplash

Google plánuje aktualizaci Disku Google a YouTube, některé odkazy se mohou stát nefunkčními

Do poloviny září letošního roku se mnoho odkazů na Disk Google může stát nedostupnými. Jaký je důvod? Společnost Google se totiž rozhodla zvýšit bezpečnost sdílení souborů na Disku.

První aktualizace bude vydána 13. září. V rámci ní bude do odkazů generovaných pro sdílení přidán speciální klíč. To tedy znamená, že staré odkazy, k nimž bylo do tohoto data možné přistupovat, budou dále bez problémů přístupné jen pro ty, kteří je do 13. září již použili, naopak ti, kteří tak neučinili, budou nově k přístupu potřebovat speciální klíč.

Vzhledem ke skutečnosti, že službu Disk Google používá i celá řada firem, Google uvedl, že ty se budou muset do 23. července rozhodnout, zda přijmou aktualizaci s omezeními, anebo se ze služby zcela odhlásí. Běžní uživatelé také dostanou oznámení a budou se moci rozhodnout od 26. července do 13. září, zda chtějí aktualizaci přijmout, anebo nechtějí. Ve druhém případě (tedy když aktualizaci neakceptují) však Google výslovně uvádí, že tuto možnost nedoporučuje, a pokud ano, pak pouze pro veřejně publikovatelné soubory.

Kromě toho Google provede změny i v rámci YouTube. I v tomto případě jde o bezpečnost a je pravděpodobné, že řada starších odkazů bude znefunkčněna. Nová bezpečnostní opatření by totiž měla ztížit nalezení odkazů na neveřejná videa lidem, s nimiž je nikdo nesdílel. Podobně od 23. července budou všechna neveřejná videa nahraná před rokem 2017 označena jako soukromá.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.