Zdroj: store.google.com

Google plánuje další smartphony řady Pixel včetně prvního skládacího telefonu

Zatímco jsme se nedávno konečně dočkali představení cenově dostupného telefonu Google Pixel 4a, nyní unikly informace o několika dalších plánovaných smartphonech této řady. Zatímco samotný Google již mluvil o nadcházejících modelech Pixel 4a 5G a vlajkové lodi Pixel 5, z interního dokumentu, který se zabývá vývojem Androidu, se můžeme dozvědět ještě o něco více.

V tomto dokumentu totiž najdeme informace v podstatě o všech modelech Pixel, a to jak o starších modelech (např. Pixel 2) a o současné novince Pixel 4a, tak o chystaných zařízeních. Mezi tyto plánované modely patří Pixel 4a 5G, Pixel 5, dosud neohlášený Pixel 5a a další tři zařízení, která jsou prozatím známa pouze pod krycími označeními „raven“, „oriole“ a „passport“.

Přestože dokument neposkytuje žádné další informace o modelech „raven“ a „oriole“, poslední jmenované zařízení „passport“ by mělo být skládací. Není to přitom poprvé, co slyšíme o skládacím smartphonu z řady Pixel. Již v květnu loňského roku se Google prořekl, že pracuje na skládacím Pixelu. Tedy se však mluvilo spíše o návrhu technologií a prototypech, nikoli konkrétním modelu. Zdá se však, že by se to mohlo poměrně brzy změnit.

U všech tří zařízení s krycími názvy je v dokumentu zmíněn termín Q4 2021, proto bychom se jejich vydání mohli dočkat již na konci příštího roku.

Co se týče Pixelu 4a 5G, který by měl v porovnání se současným Pixelem 4a kromě podpory 5G sítí přinést i některá další vylepšení, a smartphonu Pixel 5, dočkat bychom se jich měli ještě dříve, a to nejspíš již koncem letošního roku (často se v tomto kontextu mluví o říjnu 2020). Podobně na zařízení Pixel 5a již Google podle všeho pracuje a jeho spuštění je naplánováno na druhý kvartál roku 2021.

Přesto je ale potřeba brát všechny uvedené informace s určitou rezervou. Všechny údaje jsou sice uvedeny v interním dokumentu společnosti, avšak stále jde o dokument primárně zaměřený na vývoj Androidu a nikoli na hardware.

Zdroj: xda-developers.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.