Google potvrdil, že Huawei Mate 30 nevyjde s jeho aplikacemi

Největším drama letošního léta v oblasti mobilních telefonů přinesla otázka – vyjdou nové telefony Huawei v září s operačním systémem Android a aplikacemi Google? Jak se zdá nyní máme na tuto otázkou odpovědět a bohužel fanoušky největšího čínského výrobce mobilních telefonů nepotěší. Ačkoliv operační systém Android by nové telefony mohly mít, aplikací společnosti Google se bohužel nedočká.

Ačkoliv tedy operační systém jako takový bude fungovat (je založený na open source kódu) podpory aplikací od Googlu a tudíž zapojení do ekosystému Android se nedočkají. Telefony se tak stanou de facto hloupými, protože nebude možné stahovat pro ně aplikace z oficiálních zdrojů a nebude je možné propojit s Google účty jako jsou kalendáře nebo maily.

Problémy společnosti Huawei začaly v květnu, když na popud americké vlády vypovědělo partnerství hned několik technologických společností, včetně Googlu. Od té doby probíhá intenzivní vyjednávání o možném obnovení spolupráce, avšak Huawei dosáhlo pouze dílčích výsledků, jako je nedávné prodloužení licence Google na starší telefony. Díky nim může Huawei vyrábět starší modely s aplikacemi Google do 19. listopadu.

Huawei má zkušenosti s fungováním bez obchodu Play na domácím čínském trhu, kde Google nemá oficiální zastoupení. Situace tam je však mnohem chaotičtější a není jasné, jak by na vytvoření nových obchodů reagovali uživatelé v Evropě. Nové obchody by také znamenaly zhoršení bezpečnosti, protože Google Play se snaží škodlivé aplikace hlídat. Dozorovat více menších distributorů, aby oni sami dbali na bezpečnost aplikací ve své nabídce.

Jednání mezi Huawei a Google budou nepochybně pokračovat. Už nyní však můžeme s jistotou tvrdit, že start nové vlajkové lodi Hauwei Mate 30 a pravděpodobně i skládacího modelu Mate X situace s operačním systémem výrazně ovlivní.

Zdroj: forbes.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.