Google pracuje na náhradě funkce Android Beam

Google pracuje na nové funkci na sdílení dat s názvem Fast Share, která má nahradit funkci Android Beam, představenou v roce 2011 v rámci Androidu 4.0, a konkurovat podobné funkci Applu AirDrop. Android Beam, který k přenosu dat mezi zařízeními používal NFC, by se měl „poroučet“ s příchodem Androidu Q.

Nová služba je postavena na stejném konceptu jako Android Beam, tzn. umožní uživatelům lokálně sdílet soubory, zprávy, odkazy, obrázky a jiná data mezi zařízeními, k tomu však nebude využívat NFC, nýbrž Bluetooth a P2P Wi-Fi. Fungovat má s androidovými zařízeními, Chromebooky, chytrými hodinkami, a dokonce i s iPhony.

Sdílení souborů je jednoduché – uživatel uvede název pro své zařízení, zapne funkci a uvidí seznam v blízkosti dostupných zařízení. Pro poslání něčeho stačí klepnout na příslušné zařízení;příjemci se zobrazí okno s možností přenos přijmout či odmítnout – podobně jako u sdílení dat přes Bluetooth – a víc již není třeba.

Je zde také možnost dát status „preferované viditelnosti“ lidem, s jejichž zařízeními se uživatel pomocí funkce často propojuje. To jim umožní vidět uživatelovo zařízení, když bude  v blízkosti, a to i pokud službu aktuálně nepoužívají.

Funkce by měla být součástí Služeb Google Play, takže by mohla fungovat i na zařízeních se starším Androidem.

Zdroj: phonearena.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.