Foto: Unsplash

Google představil chatbota Bard, konkurenta ChatGPT

Společnost Google v pondělí oznámila, že brzy zprovozní vlastního chatbota. Chystaný chatbot se jmenuje Bard a můžeme očekávat, že se o něm dozvíme bližší informace během středeční akce Google Presents, která proběhne v Paříži. Generální ředitel společnosti Sundar Pichai uvedl na svém blogu, že Bard bude sloužit jako „experimentální konverzační služba umělé inteligence.“ Chatbot je postaven na stávající platformě Google Language Model for Dialogue Applications (LaMDA), kterou společnost vyvíjí již dva roky.

„Bard se snaží spojit šíři encyklopedických znalostí s výkonem, inteligencí a kreativitou našich velkých jazykových modelů,“ uvedl Pichai. „Je schopný využívat informace z internetu, a poskytnout tak aktuální odpovědi.“ Chatbot však nebude přístupný širší veřejnosti, jako tomu bylo s ChatGPT. Google nejdříve zpřístupní odlehčenou verzi LaMDA pro vybranou skupinu důvěryhodných uživatelů. „Budeme kombinovat externí zpětnou vazbu s vlastním interním testováním, abychom se ujistili, že odpovědi Barda splňují vysokou úroveň kvality,“ doplnil Pichai.

Bard nebude pouze chatovat s uživateli, ale do budoucna se počítá i s tím, že bude integrován do Google vyhledávání. Ve vyhledávání „se objeví funkce poháněné umělou inteligencí, které budou schopné shrnout složité informace a různé perspektivy do snadno stravitelných formátů, aby uživatelé mohli rychleji pochopit celkový obraz a dozvědět se z webu více,“ řekl Pichai. Dodal, že tyto funkce by uživatelům měly být k dispozici už „brzy,“ konkrétní datum však neuvedl.

Zdroj: www.endgadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.