Foto: se svolením Google

Google představil Chrome OS Flex pro staré počítače

Společnost Google představila novou verzi systému Chrome OS nazvanou Chrome OS Flex. Nová verze systému je určena pro provoz na starých počítačích, které nemohou mít nejnovější systém Windows nebo macOS. Chrome OS Flex je však určen pouze pro podniky a školy. Podle příspěvku na blogu společnosti Google jej lze nainstalovat během několika minut.

Google uvedl, že Chrome OS Flex bude vypadat a fungovat stejně jako Chrome OS na Chromebooku. Upozornil však, že některé funkce mohou být závislé na hardwaru používaného počítače. Existuje proto velká pravděpodobnost, že ne vše bude běžet hladce.

Není to poprvé, co se Chrome OS objeví na zařízeních, se kterými původně nebyl dodáván. Google nedávno koupil společnost Neverware, která dříve prodávala aplikaci CloudReady, jež umožňovala uživatelům přeměnit staré počítače na zařízení se systémem Chrome OS. To odstartovalo spekulace o tom, kde bychom se mohli Chrome OS v oblasti osobních počítačů dočkat příště. Google přitom uvádí, že od této akvizice pracuje na integraci výhod systému CloudReady do nové verze systému Chrome OS.

Pokud si chcete Chrome OS Flex vyzkoušet, více informací se dozvíte na webu Chrome Enterprise. Nicméně mějte na paměti, že operační systém je stále v režimu předběžného přístupu, takže se můžete setkat s chybami.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.