Foto: se svolením Google

Google představil další AI nástroj ImageFX pro převod textu na obrázek

Společnost Google zavádí řadu novinek v oblasti generativní umělé inteligence, včetně nového nástroje pro převod textu na obrázek ImageFX. Současně s debutem tohoto nástroje Google uvedl, že vylepšil nástroje MusicFX a TextFX. Společnost tvrdí, že provedla vylepšení modelu MusicLM, která zahrnují rychlejší generování hudby a kvalitnější zvuk spolu s novými funkcemi. Generované skladby nyní mohou trvat až 70 sekund. Pokud jde o TextFX, společnost Google zavedla aktualizace použitelnosti s cílem zlepšit navigaci a celkový uživatelský zážitek.

Obrázky generované pomocí ImageFX a zvuky vytvořené pomocí MusicFX jsou označeny digitálním vodoznakem SynthID, díky čemuž je na první pohled jasné, že jsou vytvořeny pomocí umělé inteligence (což se hodí zejména, když se zobrazí ve vyhledávání nebo v prohlížeči Chrome). Díla vytvořená pomocí ImageFX budou také obsahovat metadata IPTC.

Nové funkce generování obrázků v ImageFX pohání model Imagen 2. Jde o technologii, která pohání nové funkce generativní umělé inteligence v aplikacích Bard, Search, Ads, Duet AI in Workspace a Vertex AI. Google tvrdí, že Imagen 2 poskytuje dosud nejkvalitnější obrázky generované umělou inteligencí. Google navíc provedl velká bezpečnostní opatření, aby nedocházelo ke generování obrázků s násilným, urážlivým nebo sexuálně explicitním obsahem. Snížil také riziko generování skutečných osob.

Prozatím mohou tyto nové nástroje vyzkoušet uživatelé v USA, Keni, na Novém Zélandu a v Austrálii, a to v rámci AI Test Kitchen. Zatím jsou k dispozici pouze v angličtině. Později budou rozšířeny také do ostatních zemí.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.