Google představil nové nástroje s umělou inteligencí, které mají pomoci překonat extrémní horka způsobená změnou klimatu

Společnost Google vyvinula novou sadu online nástrojů, které mohou městští úředníci i komunitní organizátoři využít ve svém úsilí při odvrácení katastrof způsobených změnou klimatu.

Google již nyní zasílá uživatelům v postižených lokalitách upozornění na extrémní počasí a prostřednictvím stránky s vyhledáváním poskytuje užitečné a srozumitelné informace o dané události, ať už jde o varování před zimní bouří, povodněmi, tornády nebo čímkoliv jiným. Společnost nyní k tomuto seznamu přidala upozornění na extrémní horka. Při vyhledání podrobností o události se zobrazí vše od předpokládaného data začátku a konce vlny veder až po zdravotní problémy, na které je třeba si dát pozor, a způsoby, jak zmírnit dopady vlny veder. Společnost spolupracuje s Globální informační sítí pro tepelné zdraví (GHHIN), aby zajistila, že poskytované informace budou přesné a použitelné.

“Součástí nových nástrojů je také funkce Tree Canopy, která využívá aplikace Environmental Insights Explorer, kdy kombinuje umělou inteligenci a letecké snímky, aby města mohla vidět svá aktuální pokrytí zelení a lépe plánovat iniciativy v oblasti městského zalesňování,” uvádí Google.

Tree Canopy se již používá ve více než desítce měst, ale po nynějším oznámení se očekává, že se využívání těchto nástrojů významně rozšíří, a to do téměř 350 měst po celém světě včetně Atlanty, Sydney, Lisabonu a Paříže. Google také nabízí podobně koncipovanou umělou inteligenci, která pomáhá plánovat instalaci „chladných střech”, které odrážejí sluneční teplo a nepohlcují jej jako dnešní střechy z asfaltu.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.