Zdroj: store.google.com

Google představil Pixel 5, překvapil procesorem i nižší cenovkou

Společnost Google představila v noci na dnešek svoji vlajkovou loď pro letošní podzim mobilní telefon Google Pixel 5. Letošní novinka nebyla provázena tolika hlasitými leaky jako v předcházejících letech, a mnohé své fanoušky tak Google překvapil, a to hned několikrát.

Prvním překvapením je, že Google Pixel 5 bude při vydání jediným zástupcem své řady, žádná verze XL se pro letošní rok nekoná. Druhým překvapením je, že minimálně část výbavy Pixelu 5 nelze srovnávat s nejlepšími telefony na trhu. Jeho konstruktéři totiž sáhli překvapivě po procesoru Snapdragon 765, který je nepochybně výkonný, ale absolutní špička to není. Tento čip byl pravděpodobně použitý především kvůli integrovanému modemu X52, který je v oblasti připojení k 5G sítím naprostou špičkou.

Google také pro letošní rok opustil strategii překotných novinek a inovací, jako byla loňská gesta pro ovládání Motion Sense a místo toho se soustředil na vylepšování důležitých funkcí, jako jsou možnosti fotoaparátu.

Na první pohled je patrné, že se design telefonu změnil a je nyní více nenápadný. Díky absenci funkcí Motion Sense není telefon vybaven speciálními senzory. Jeho designéři se rozhodli roztáhnout šestipalcový displej od okraji k okraji a pro integraci přední kamery využít průstřel. Displej má úhlopříčku 6 palců při rozlišení 2340 x 1080 a podpoře obnovovací frekvence 90 Hz.

Rozhodně však nelze říct, že by Pixel 5 neměl žádné pokročilé funkce, podporuje například reverzní bezdrátové nabíjení, odolnost IPX8 a displej je chráněn panelem Corning Gorilla Glass 6. Oproti loňským modelům se tak rozšířila paměť RAM, a to na 8 GB.

Hlavním lákadlem Pixel 5 jsou jako vždy kamery. Pixel 5 je vybaven dvěma zadními fotoaparáty: hlavní fotoaparát 12,2 megapixelů se zorným polem 77 stupňů a optickou i elektronickou stabilizaci obrazu a nový 16megapixelový ultraširokoúhlý objektiv, který snímá úhel 107 stupňů. To vše samozřejmě podpořeno unikátními softwarovými funkcemi přímo z dílny Google.

Velmi pozitivní je potom cenovka, protože Google se snížením úrovně některé výbavy upravil i tu. Pixel 5 se bude prodávat za 699 dolarů, což je o 100 dolarů méně než jeho předchůdce Google Pixel 4.

Zdroj: blog.google

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.